Kontakt

Natalia Wajda, Poznań, n.wajdaATpoczta.onet.pl

Magister filologii romańskiej, metodyk nauczania języka francuskiego, zwolenniczka Nouvelle Education, autorka materiałów do nauki języka francuskiego w przedszkolu (maternelle.edublogs.org), współautorka serii publikacji Memo The Dragon (SuperMemo World) do nauki angielskiego przedszkolaków. Prowadziła autorskie zajęcia języka francuskiego w przedszkolach, w czasie których korzystała m.in. z gier kooperacyjnych (scenariusze dostępne na blogu maternelle.edublogs.org).

Od 2013 w ramach hobby analizuje gry kooperacyjne od strony teoretycznej. Pozostaje jeszcze wiele znaków zapytania!

Obszary do zbadania w temacie gier kooperacyjnych
W czerwcu 2013 odwiedziła Uniwersytet Pokoju w Namur (Belgia), stowarzyszenie, które stara się rozpowszechniać gry kooperacyjne w Belgii.

Gra Belfedar, stworzona przez Uniwersytet Pokoju
W październiku 2014 w wydawnictwie SuperMemo World stworzyła (z życzliwą pomocą Tomka Włodarczyka i Krzysia Kubiaka) grę kooperacyjną do nauki angielskiego dla przedszkolaków The Bat Family o niesfornych nietoperkach. Grę otrzymali nauczyciele zarejestrowani na stronie www.memothedragon.pl.

The Bat Family (SuperMemo World), fot. Tomek Włodarczyk

The Bat Family (SuperMemo World), fot. Tomek Włodarczyk
Od listopada 2014 prowadzi bloga grykooperacyjne.blogspot.com, w którym pisze o grach kooperacyjnych dostępnych na polskim rynku, ale również o innych tematach związanych z grami.

W grudniu 2014 ukazał się jej artykuł o grach opartych na współpracy w czasopiśmie naukowym Polskiego Towarzystwa Badania Gier Homo Ludens.

W tym samym miesiącu uczestniczyła w szkoleniu na temat gier kooperacyjnych w Liège (Belgia), prowadzonym przez Jean-Marca Piron, odwiedziła ludotekę w Brukseli i sklep Pascala Deru, z którym miała okazje porozmawiać, pograć i uczestniczyć w sprzedaży gier. Jean-Marc i Pascal są znanymi belgijskimi popularyzatorami gier kooperacyjnych.

Szkolenie w Liège
W maju 2015 opracowała grę kooperacyjną Wait, Memo! (SuperMemo World) na zajęcia j. angielskiego w przedszkolu (PDF do pobrania).

W 2013 pracowała nad hybrydową grą AudioMemory Game (SuperMemo World) do nauki angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Opis gry tutaj. Gra nie jest kooperacyjna, ale w materiałach dla nauczyciela zamieszczono także warianty rozgrywek opartych na współpracy.



View Natalia Wajda's profile on LinkedIn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz