sobota, 28 listopada 2015

Miejsce przyjazne graczom w Poznaniu – Kawroz (KAWiarnia ROZrywkowa)

Mural na Śródce w Poznaniu

W Poznaniu mamy kilka nowych ciekawych miejsc... Na przykład trójwymiarowy mural na Śródce, ukazujący dawną zabudowę tego miejsca (zdjęcie wyżej). Idąc ze Śródki w kierunku Starego Rynku, przechodzimy przez małą i niepozorną uliczkę Chwaliszewo. Dwa nowiutkie okna wystawowe przyciągają uwagę. Gdy się przyjrzymy, dostrzeżemy tubę wypełnioną kostkami i napis "Kawiarnia rozrywkowa".


Wystawa "kawiarni rozrywkowej"
Tak to wygląda z ulicy
A w środku? Eleganckie wnętrze w odcieniach szarości z półkami wypełnionymi grami planszowymi!
To Kawroz Club, kawiarnia z grami.

2 razy próbowałam się już tam dostać (zawsze było zamknięte...), a dziś się w końcu udało. Potwierdzam, że wszystko się zgadza z opisami ze strony Kawroza: pyszne ciasta, herbatki i prawie 400 planszówek!

Kawroz w środku
Dodatkowo duże stoły, gry w wersji maxi, miła atmosfera i obsługa, która wyjaśnia reguły i doradza, co wybrać.
Kawroz w środku
 Jak to wygląda "organizacyjnie" (tzn. cenowo):
 • Część gier jest dostępna bezpłatnie – do kawy.
 • Pozostałe gry znajdują się w bibliotece, przy ladzie. Koszt skorzystania z biblioteki to 9,90 zł na osobę. Możemy grać przez 3 godziny, ale musimy coś zamówić w barze. Jeśli nie zamawiamy, płacimy 19,90 zł.
 • Nie można przynosić swoich gier.
 • Jest jeszcze kilka wariantów cenowych – szczegóły na stronie Kawroza.

Four in a row w wersji maxi!
Cieszę się, że takie miejsce powstało. Nie każdy czuje się dobrze, grając w gry planszowe w normalnych knajpach, a tutaj to "nic dziwnego". Ponadto wpółbiesiadnicy mogą dobrać tytuły pod swoje zainteresowania i wszyscy są zadowoloni :). W każdym razie my byliśmy bardzo.

Strona Kawrozu: tutaj.

5 komentarzy:

 1. Ludzie z pionkami zamiast twarzy wyglądają strasznie... Nie ma potrzeby tego robić.

  OdpowiedzUsuń
 2. :D jak to, takie piekne czerwone pionki :). A na powaznie: nie kazdy chce, aby jego zdjecie bylo publikowane w Internecie bez jego zgody (reguluje to tez ustawa o prawie autorskim i o ochronie danych osobowych).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Na publikację czyjegoś wizerunku w internecie czy na plakacie musimy mieć jego pisemna zgodę. Pionki dają nam bezpieczeństwo, że nikt nie będzie miał do nas pretensji.

   Usuń
 3. Mnie podobają się takie miejsca. Można poznać ciekawe osoby i spędzić miło czas. Wspólne granie w gry to też sposób na odstresowanie. Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dodatkowo: można przy kawce przejrzeć prasę dot. gier :).

   Usuń